Serum z witaminą C

Witamina C- kwas askorbinowy jest nam potrzebna by nasz organizm poprawnie funkcjonował. Niestety niedobór tej witaminy może doprowadzić do tego, że nasz organizm będzie osłabiony i obolały. Niedobór także może doprowadzić do pogorszenia wyglądu naszej skóry. Dlatego tak ważne jest by dostarczać organizmowi witaminę C w postaci owoców i warzyw. Oprócz odpowiedniej diety, należy do codziennej pielęgnacji wprowadzić kosmetyki z witaminą C. Taka codzienna i regularna pielęgnacja zapobiega przedwczesnemu starzeniu, niweluje istniejące już zmarszczki, przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Witamina C- kwas askorbinowy chroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, oraz chroni skórę przed utratą wody, dzięki skóra dłużej wygląda młodo. Serum z witaminą C jest przeznaczone dla każdego rodzaju skóry, jedynie osoby borykające się z wrażliwą cerą i alergią powinny uważać. Serum zawsze aplikujemy na lekko zwilżoną skórę i dobrze oczyszczoną, najlepiej wykonując w tym czasie masaż twarzy, bo wtedy kosmetyk lepiej się wchłonie.

Cera naczynkowa

Wszystkie kosmetyki, a zwłaszcza serum, świetnie sprawdzają się do cery naczynkowej, ponieważ Witamina C zawarta w tych kosmetykach wzmacnia naczynia krwionośne, uelastycznia ich ściany, a to zapobiega ich pęknięciom.

Cera dojrzała

Serum z witaminą C zapobiega starzeniu się skóry, oraz niweluje powstałe już zmarszczki. Rozjaśnia i sprawia,że skóra wygląda młodziej i jest jedwabiście gładka. Kolejnym plusem witaminy C jest to, że redukuje ilość wytwarzanego sebum, czyli hamuje powstawanie nowych zmian trądzikowych, niweluje już powstałe wypryski, a nawet rozjaśnia piegi, oraz przebarwienia.

Cera trądzikowa

Witamina C działa na skórę przeciwbakteryjnie, łagodząco, oraz przeciwzapalne. Witamina C- kwas askorbinowy zapobiega powstawaniu wypryskom, a także goi istniejące już zmiany trądzikowe.

Aplikacja serum

Serum zawsze nakładamy na świeżo oczyszczoną i lekko zwilżoną skórę. Następnie masujemy skórę twarzy by pobudzić krążenie. Następnie nakładamy ulubiony krem z witaminą C.