Kosmetyki do twarzy z witaminą C

Witamina C występująca jako kwas L-askorbinowy to najpopularniejsza forma tej substancji stosowana w kosmetykach. Zaliczana jest do kwasów PHA, które niestety mogą podrażniać wrażliwą skórę. Odpowiednie stężenie Kwasu L-askorbinowego jest naprawdę w stanie znacznie poprawić kondycję naszej cery. Kosmetyki, które mają ją w swoim składzie, stymulują syntezę kolagenu, mają silne działanie antyoksydacyjne, dodatkowo chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i dodają skórze blasku, oraz elastyczności. Niestety nasz organizm nie wytwarza witaminy C, dlatego musi być nakładany bezpośrednio na twarz lub dostarczymy go poprzez owoce i warzywa, które mają duże dawki tej witaminy.

Młody wygląd

Niestety z wiekiem nasza skóra staje się wiotka i po prostu się starzeje, dlatego tak istotne jest by dostarczać naszemu organizmowi poprzez pożywienie witaminę C. Jeśli marzysz o młodym wyglądzie do codziennej pielęgnacji wprowadź kosmetyki z witaminą C. Na półkach sklepowych znajdziemy kremy i serum.

Zalety kremów do twarzy z witaminą C

wzmacniają warstwę lipidową naskórka,  dzięki temu skóra lepiej nawilżona i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Serum z witaminą C

Serum z witaminą C jest bardzo dobrym kosmetykiem dla każdej kobiety która chce by jej cera wyglądała świeżo i długo młodo. Dzięki serum nasza cera będzie także wygląda zdrowiej, jest bardziej nawilżona, a stany zapalne znikają znacznie szybciej.

Jak aplikować serum?

Serum z witaminą C należy aplikować na lekko zwilżoną skórę i warto na stałe włączyć do codziennej pielęgnacji. Przed nałożeniem serum należy dokładnie oczyścić twarz, jeśli jest to wieczór, to dokładnie zmyj makijaż, a następnie nałóż tonik. Skóra jest jeszcze wilgotna i na nią aplikuj serum. Następnie nałóż swój ulubiony krem. Gdy czynność wykonujemy rano, to po aplikacji kremu możemy nakładać makijaż.